Gminny Konkurs Ekologiczny pt. „Przedszkolak Przyjacielem Zielonej Planety”,

Dnia 10.05.2017 dzieci z grupy „Jeżyki” – Gabriela Smrek i Michał Sikora reprezentowały nasze przedszkole w Gminnym Konkursie Ekologicznym pt. „Przedszkolak Przyjacielem Zielonej Planety”, organizowanym przez Przedszkole Samorządowe we Włosiennicy. Celem konkursu jest między innymi popularyzacja wiedzy ekologicznej i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie gospodarowania odpadami. Dzieci brały udział w siedmiu konkurencjach, w których wykazywały się zdobytą wiedzą na temat ochrony środowiska, w szczególności segregacji odpadów. Była to bardzo uroczysta, bo już X edycja konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Przedszkole wzbogaciło się o jubileuszową statuetkę, potwierdzającą udział w konkursie po raz dziesiąty.