Rodzinny Piknik Naukowy

6 czerwca na ogrodzie przedszkolnym zorganizowano piknik rodzinny. W tym roku głównym celem były wspólne doświadczenia podsumowujące dni aktywności badawczej. Gościliśmy panie Urszulę Przybytek i Agnieszkę Mąsior z uczniami Izą Orzechowską i Michałem Krzemień z PZ nr 2  w Oświęcimiu, którzy stworzyli dla dzieci małe laboratorium i wykonali kilka doświadczeń. Obserwacja działań starszych kolegów wzbudziła duże zainteresowanie przedszkolaków.

Następnie dzieci wykonywały doświadczenia przygotowane przez panie: Edytę, Renatę i Małgosię, za które otrzymywały kolorowe piórka. Posiadanie czterech piórek pozwalało na odebranie nagrody.

Podczas pikniku Pani dyrektor przedszkola Jolanta Jędras wręczyła rodzicom, którzy w tym roku szkolnym okazali nam wsparcie i życzliwą pomoc w podejmowanych działaniach, podziękowania.

Grupa „Jeżyki” wyrecytowała dla pani Reni wierszyki na pożegnanie, gdyż od nowego roku szkolnego pani Renata obejmie stanowisko dyrektora Przedszkola Samorządowego w Porębie Wielkiej. Do życzeń i podziękowań włączyli się także Rodzice.

Na pikniku nie zabrakło kiełbasek z grilla, waty cukrowej i różnych smakołyków.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe firmom, dzięki którym zapewniliśmy poczęstunek i nagrody dla dzieci podczas pikniku: Gminna Spółdzielnia „SCh” Chełmek Piekarnia, Andersen Poland sp. z o.o, Vitamina s.c Mirosław Mariola Konrad Kyrcz, Pan Józef Gawlik prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska Wilamowice.