Przedszkolaki z Brzezinki dla Lenki

10 stycznia 2017 r w remizie OSP w Brzezince odbyło się przedstawienie charytatywne „W poszukiwaniu choinki” w wykonaniu przedszkolaków, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe w Brzezince oraz Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

„Biedronki”, „Jeżyki” i „Kotki”, pod kierunkiem swoich pań, z ogromnym zaangażowaniem uczyły się swoich ról do przedstawienia,  którego celem była pomoc dla młodszej koleżanki z Brzezinki  - małej Lenki.

Honorowy patronat nad naszym przedsięwzięciem objął wójt Gminy Oświęcim Pan Albert Bartosz, który skierował do obecnych na widowni  rodziców Lenki, wiele ciepłych, dodających otuchy słów. Wśród oglądających małych aktorów był także Pan Andrzej Ryszka - sołtys Brzezinki.

Przedszkolaki, poprzez wiersze, piosenki i tańce opowiedziały historię śnieżynek, którym brakowało choinki, pokazały przygodę zwierzątek  w lesie, a także drogę pastuszków,  aniołków i królów do Betlejem. Po skończonym przedstawieniu dzieci otrzymały ogromne brawa od zebranych.

Na leczenie Lenki zebraliśmy 4365 złotych. Dziękujemy za dar serca.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, Małej Orkiestrze Wielkiej Pomocy, Rodzicom, oraz wszystkim zaangażowanym osobom  w pomoc w czasie przedstawienia.