Program Powszechnej Dwujęzyczności

W roku szkolnym 2019/20 Przedszkole Samorządowe w Brzezince przystąpiło do Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne dzieci”.

Program polega na codziennym, równoległym do języka ojczystego nauczaniu języka angielskiego w przedszkolu oraz w domu. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

Zajęcia odbywają się codziennie. W ramach zajęć dzieci przyswajają język angielski po trochu każdego dnia. Dajemy dzieciom szansę słyszeć, używać i bawić się językiem wystarczająco często, by materiał językowy pozostał w pamięci długotrwałej.

Prosimy rodziców o utrwalanie w domu piosenek w oparciu o zakupione materiały -  krótkie codzienne powtórzenie materiału w domu (ok. 5‑10 minut). W nauce języka najważniejsza jest systematyczność.

Kluczową rolę w nauczaniu odgrywają specjalnie skomponowane piosenki. Odpowiednie połączenie tekstu z muzyką ułatwia zapamiętywanie i powtarzanie, pomaga w wykształceniu się odpowiednich nawyków wymowy i zwyczajnie sprawia przyjemność. Piosenki nie są tłumaczone na język polski – znaczenie i sens wynikają z kontekstu animacji, co pozwala na równoległe budowanie kompetencji w obu językach.

Zapraszamy do strony: https://dwujezycznedzieci.pl/