Uroczyste zakończenie innowacji pedagogicznej „Zakodowane zabawy”

14 czerwca odbyły się w grupie Kotków zajęcia otwarte dla rodziców. Było to zakończenie realizowanej w ciągu całego roku szkolnego 2018/2019 innowacji pedagogicznej „Zakodowane zabawy”. Umiejętności dzieci obserwowali zaproszeni rodzice oraz: zastępca Wójta Gminy Oświęcim pani Halina Musiał, dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim pani Agata Michalska oraz dyrektor naszego przedszkola pani Jolanta Jędras. Podczas zajęć dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w zakresie tworzenia kodu z wykorzystaniem symboli i kolorów, tworzenia poleceń do osiągnięcia określonego celu z uwzględnieniem warunków, posługiwania się pojęciami określającymi kierunki, odszukiwania na macie pola określonego za pomocą dwóch współrzędnych oraz pokazały jak nauczyły się wykorzystywać programowanie do  sterowania robotem Ozobot.

Gratulując dzieciom wiedzy i umiejętności w zakresie kodowania, pani wicewójt  Halina Musiał podkreśliła umiejętność współpracy zespołowej, logiczne myślenie i strategiczne działanie przedszkolaków.

Na zakończenie spotkania zaproszeni goście i rodzice również próbowali swoich sił w zakresie kodowania, rozwiązując dyktando graficzne.

W nagrodę za całoroczne zaangażowanie w „zakodowane zabawy” dzieci otrzymały książeczki zawierające zadania z zakresu kodowania i pamiątkowe dyplomy Mistrzów Kodowania

Tagi

GALERIA