Projekt "Zdrowo jem, więc wiem" w grupie Kotki

ZDROWO JEM, WIĘC WIEM to dwunasta edycja projektu w roku szkolnym 2021/2022.

Grupa ,,Kotki ‘’ w roku szkolnym 2021/22 przystąpiła do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. PATRONAT: Honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 2 etapy (jesienno-zimowy, wiosenny).

Od lat zwiększa się odsetek dzieci z nieprawidłową masą ciała. Potwierdzają to liczne badania i publikacje, między innymi raport Najwyższej Izby Kontroli z września 2017 roku. Według niego, aż 22% dzieci w Polsce cierpi na nadwagę, otyłość lub niedowagę. W odpowiedzi na tak niepokojące dane powstał ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”. Skierowany do uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych. To właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. Warto, żeby te nawyki od razu były prawidłowe i pozwalały cieszyć się zdrowym i długim życiem.

CELE:

Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

 

Tagi