Projekt „Pszczoła” w grupie Biedronki

Od poniedziałku 28 marca do piątku 1 kwietnia grupa Biedronki realizowała projekt edukacyjny „Pszczoła”. Cele główne projektu to: rozwijanie  zainteresowań przyrodniczych,  doskonalenie umiejętności samodzielnego myślenia, poszerzanie zasobu słownictwa dzieci, upowszechnianie wiedzy na temat życia i budowy pszczół, rozwijanie kreatywności dzieci w różnych formach aktywności: plastycznej, słownej,  ruchowej, muzycznej.

Osiągnięciu zamierzonych celów służyły organizowane zabawy i zajęcia,  podczas których Biedroneczki ustalały, co wiedzą o pszczołach oraz co chcą się o nich dowiedzieć. Atrakcją dla dzieci była obserwacja umieszczania w ulu kokonów z pszczołami murarkami.

 Różnorodne zajęcia przyniosły dzieciom odpowiedzi na pytania, wzbogaciły wiedzę i doświadczenia. Biedronki poznały, jak wygląda pszczoła miodna i pszczoła murarka, czym różnią się te pszczoły, próbowały smak różnych rodzajów miodu, sprawdzały, czy miód rozpuszcza się w wodzie, dowiedziały się , kto zajmuje się pszczołami, co to jest pasieka, jakie wartości ma miód. Biedroneczki wykonały kilka prac plastycznych, nauczyły się rysować pszczołę i jej domek, powtarzały wierszyk o pszczółkach, liczyły sylwety pszczół, liczyły, ile nóg ma pszczoła, dowiedziały się , po co ma czułki, brały udział w wielu zabawach sensorycznych, poznały niektóre przyrządy potrzebne w pracy pszczelarza. Wykonaliśmy także pyszny koktajl z miodem.

Cały tydzień zabaw tematycznie związanych z pszczołami przyniósł dzieciom wiele radości oraz dał możliwość zdobycia wiedzy o pszczołach. O projekcie będzie przypominać pszczółka wykonana przez każde dziecko z papieru.

 

 

Tagi

GALERIA